<- Strona główna ->
 SERWIS OBJĘTY JEST PATRONATEM MINISTERSTWA GOSPODARKI
W tym tygodniu nie zamieszczono żadnych nowości technicznych
 

Rezygnacja

 

Bezpłatny serwis ogłoszeniowy

Kursy
E-learning
Szkoły średnie
Szkoły wyższe
Studia podyplomowe
Studia zagraniczne


Pliki do pobrania

Artykuł "Odnawialne źródła energii- słońce i jego możliwości"

Artykuł o Międzynarodowej Konferencji „Autonomia energetyczna domu, osiedla, gminy i regionu”

"List" vortalu EnergieOdnawialne.pl do uczestników II Konferencji Paliwowo-Energetycznej Polskiej Izby Paliw Płynnych 2009

Blog "SOLARIS"

Blog "Odnawialny" Grzegorza Wiśniewskiego

Tworzenie serwisów internetowych, poligrafia, gadżety reklamowe
 

Stolica staży

Szkoła Nauki o Energii Odnawialnej RES (School for Renewable Energy Science) - ISLANDIA

Jak można przeczytać (po polsku) na stronie www.res.is - jest to "postępowa instytucja, w której jutrzejsze wyzwania w zakresie energii podejmowane są dzisiaj. Centrala w Islandii, kraju od dawna znanego z wiedzy i doświadczenia w zakresie energii geotermicznej - Szkoła Nauki o Energii Odnawialnej RES koncentruje się nad zagadnieniami zachowania środowiska dla przyszłych generacji. Naszym pragnieniem jest utworzenie szkoły światowej klasy dla tych, których aspiracją jest tworzenie nowych obszarów energii odnawialnej i zapewnienie lepszej przyszłości nadchodzącym pokoleniom.

Nadrzędnym zadaniem RES jest zaoferowanie jednorocznego (szkolenia) na uzyskanie międzynarodowego stopnia magisterskiego na polu energii odnawialnej, w liczbie 90 punktów ECTS ogółem. Program jest zgodny z Deklaracją Bolońską i obejmuje wszelkie rodzaje energii odnawialnej: energii geotermicznej (wysokich i niskich temperatur, oraz zastosowanie techniki Kaliny [Dr Aleksander Kalina, Rosjanin - obywatel USA - twórca technologii pozyskiwania energii geotermicznej na drodze odparowywania mieszaniny amoniaku i wody w układzie zamkniętym - przyp. tłum.], hydroenergii, energii wiatrowej, energii pływów, energii solarnej, biomasy, etc., przy zaakcentowaniu znaczenia ogniw paliwowych i, w szczególności, wykorzystania wodoru jako przyszłościowego środka energii w dziedzinie transportu. Wszelkie wykłady, instrukcje oraz korespondencja w ramach programu prowadzone są w języku angielskim.

Styczeń 2009

Jak się dowiedzieliśmy, do School for Renewable Energy Science przyjęto w 2009 roku dwóch polskich studentów z Politechniki Rzeszowskiej: są to Panowie Lech Birek i Stanisław Molitorys . Inne polskie uczelnie biorące udział w projekcie: Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski i Uniwersytet Rzeszowski.

Więcej: http://fao.portal.prz.edu.pl
  Przewodnik   Polityka prywatności   Patronaty   Współpraca   Gminy   Sklep   Edukacja   Kontakt