<- Strona główna ->
 SERWIS OBJĘTY JEST PATRONATEM MINISTERSTWA GOSPODARKI
W tym tygodniu nie zamieszczono żadnych nowości technicznych
 

Rezygnacja

 

Bezpłatny serwis ogłoszeniowy

Kursy
E-learning
Szkoły średnie
Szkoły wyższe
Studia podyplomowe
Studia zagraniczne


Pliki do pobrania

Artykuł "Odnawialne źródła energii- słońce i jego możliwości"

Artykuł o Międzynarodowej Konferencji „Autonomia energetyczna domu, osiedla, gminy i regionu”

"List" vortalu EnergieOdnawialne.pl do uczestników II Konferencji Paliwowo-Energetycznej Polskiej Izby Paliw Płynnych 2009

Blog "SOLARIS"

Blog "Odnawialny" Grzegorza Wiśniewskiego

Tworzenie serwisów internetowych, poligrafia, gadżety reklamowe
 

Stolica staży

Zespół Szkół oraz Powiatowe Centrum Kształcenia Praktycznego w Bielawie prowadzą kształcenie w nowym zawodzie - Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - w czteroletnim technikum dla młodzieży.

Na bazie dotychczasowych doświadczeń podjęto inicjatywę rozwoju współpracy w zakresie kształcenia podyplomowego w specjalności z dziedziny technik i urządzeń wykorzystywania energi odnawialnych. Studia te zorganizowane są przez Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej oraz Powiatowe Centrum Kształcenia Praktycznego i Zespół Szkół w Bielawie.
Absolwenci otrzymają najnowszą wiedzę w zakresie polskich i europejskich uwarunkowań prawnych dotyczącą wspierania wykorzystania odnawialnych źródeł energii a także poznają najnowsze trendy prawa europejskiego w tym zakresie. Poznają polskie prawo energetyczne oraz funkcję i znaczenie planu energetycznego gminy. Nabędą praktyczne umiejętności w zakresie pracy nad opracowaniem takiego planu, szeroką wiedzę w zakresie różnych źródeł finansowania zewnętrznego, środków pomocowych i funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, umiejętności wyszukiwania informacji, wypełniania formularzy, korzystania z instrukcji oraz przygotowywania wniosków.
Zdobyta wiedza pozwoli również prowadzić własną firmę doradczą, współpracować z biurami projektowymi, pracować w merytorycznych strukturach administracji samorządowej odpowiedzialnych za rozwój i planowanie.


  Przewodnik   Polityka prywatności   Patronaty   Współpraca   Gminy   Sklep   Edukacja   Kontakt